Uste ja akende renoveerimine

Säilitades Ajalugu ja Tõstes Väärtust

Vanad uksed ja aknad on sageli paljude majade või korterite tõelised aarded. Nad jutustavad lugusid minevikust, lisavad ajaloolist iseloomu ning loovad unikaalse tunde. Kuid aja möödudes võivad need kunstiteosed vajada hoolikat taastamist ja uuendamist. Just siin tuleb mängu puiduga seonduv renoveerimine, mis aitab säilitada nende ilu ja väärtust ning tuua neile uut elu.

Vanamoelised uksed ja aknad on rohkem kui lihtsalt sisemised ja välimised avad. Need on aken minevikku, peegeldades möödunud aegade käsitööd ja stiili. Restaureeritud uksed ja aknad toovad kaasa palju enamat kui ainult füüsilise uuenduse – need tuletavad meile meelde eelnevate põlvkondade käekirja ning lisavad kodusse ajaloolise väärtuse ja unikaalse õhkkonna.

Uste ja akende tüüpilised probleemid - vananemise jäljed

Aja jooksul ei saa uksed ja aknad põgeneda vananemise mõjude eest. Tuul võib käia läbi pragude, uksed võivad hakata kriuksuma ning puit võib paisuda või kokku tõmbuda, tekitades kasutusmugavuse probleeme. Ukselingid võivad hakata logisema ja ukse raamid võivad hakata vajuma. Kõik need märgid viitavad, et on aeg kaaluda taastamist või renoveerimist.

Vanade uste ja akende väärtuse tõstmine

Restaureerimine ja renoveerimine ei ole mitte ainult hoone füüsilise seisukorra parandamine, vaid ka investeering tulevikku. Kvaliteetselt taastatud või renoveeritud uksed ja aknad võivad suurendada kinnisvara väärtust ning muuta selle müügi või üüri korral atraktiivsemaks. Lisaks on rõõm nautida nende ilu ja ajaloolist väärtust igapäevaselt.

Uste ja akende restaureerimise protsess

Restaureerimise käigus püütakse säilitada nii palju originaalset kui võimalik. See võib hõlmata puhastamist, lihvimist, kahjustatud osade asendamist ning viimistlust vastavalt ajaloolisele stiilile. Restaureerimine nõuab suurt täpsust ja oskusi, et tagada uste ja akende autentne ilme, samas parandades nende funktsionaalsust.

Täiustades originaali

Mõnikord võib olla vajalik valmistada uus uks või aken, kui restaureerimine ei ole võimalik või otstarbekas. Sel juhul võib valmistada koopia, mis põhineb originaalil, säilitades selle stiili ja iseloomu. Uus koopia võib pakkuda täiustatud omadusi, mida originaalil polnud, näiteks paremat tulekindlust või soojustusomadusi.

Ajaloo säilitamine ja tulevikule mõtlemine

Vanade uste ja akende restaureerimine ning renoveerimine on tasakaalustatud lähenemine mineviku hoidmisele ja tuleviku vajadustele vastamisele. See on samm ajaloo säilitamisel, luues samal ajal praktilised ja esteetilised lahendused tänapäeva elu jaoks. Iga hoone unikaalsus ja ajalugu on väärtus, mida tasub säilitada ning vanade uste ja akende taastamine võimaldab seda teha nii autentselt kui võimalik.

Kui sinu

 • Uksest käib tuul läbi, vajab uusi tihendeid
 • Uks kriuksub ja vajab õlitamist
 • Uks on raamidest ära vajunud
 • Puit on aja jooksul paisunud või kokku tõmbunud ning uks kipub kinni kiiluma
 • Ukselingid logisevad
 • Ukselengid on kulunud


Oled õigetes kätes… Meie teeme sinu ukse uueks!

Puituksed 3

Kuidas toimub renoveerimine?

 • Renoveeritavale ustele pakume vajadusel asenduseks ajutist ust, et kodu ei jääks valveta.

  Meie töötajad omavad pikaajalisi kogemusi vanade uste restaureerimise alal. Uste ja akende autentsel taastamisel säilitame maja ja piirkonna miljööväärtuse. Tööde käigus Teie uksed omandavad kena väljanägemise. Uksed viimistletakse värvidega, värvikaardi alusel.

  Kuidas toimub renoveerimine?
  • Ukse või akna valmimine – Uks või aken valmistatakse Pumeko spetsialistide poolt, kes omavad pikaajalist kogemust.
  • Paigaldus – Peale akna või ukse valmimist teostame paigalduse ja anname garantii
  • Järelhooldus

Akende galerii