Parimad puitaknad

Pumeko puidust aknad

Puitaknad on maja silmad!

Südamega valmistatud puitaknad pakuvad emotsionaalset naudingut. Puitakende valmistamine nõuab suurt oskust ja aastatepikkust kogemust.

Meie toodetud puitaknad on väga levinud renoveeritavatel majadel aga ka moodne eramu leiab meilt aknad, mis ei sarnane tavatoodanguga. Kõik puitaknad valmistatakse eritellimuse alusel. Toodame ka tulekindlaid ja müra summutavaid aknaid büroodele, tööstushoonetele või korteritele.

Materjalidest kasutame valdavalt männi ja kuuse liimpuitu ning ka tamme liimpuitu. Valmistame sisse-ja väljapoole avanevate raamidega aknaid. Aknaraamide avamisviisid on küljele. Akna furnituuri valik on tööstuslik või antiiksed kremoonid. Tellija soovil valmistame akendega kaasa ka puidust aknalauad.

Puitaknad, kui looduse ilu ja funktsionaalsus kodu südames

Puitaknad – need on palju enamat kui lihtsalt aknad. Need on kodu silmad, mis avanevad maailmale ning lasevad valgusel ja energial vabalt voolata. Aknad ei ole pelgalt funktsionaalsed elemendid, vaid tõelised kunstiteosed, mis kannavad endas looduse ilu ja ajatu elegantsi. Nende võlu seisneb mitmekülgsuses – alates erinevatest puiduliikidest kuni stiilide ja viimistluseni. Aknad ei mõjuta mitte ainult hoone välimust, vaid pakuvad ka mugavust, energiatõhusust ja sügavust kodukeskkonnas.

Puitakende loomulik ilu on võrreldamatu. Iga puuliik omab unikaalset tekstuuri, värvi ja süümustreid, mis annavad akendele iseloomu. Olgu see siis männi, kuuse, tamm või mõni muu puit, iga valik kõneleb oma lugu. Need looduslikud detailid toovad majja soojust ja lähedust, mis on plastikust või metallist akendega raske saavutada. Akende materjaliks olev puit on tõeline kingitus loodusest, mis kannab endas aastatepikkust kasvu ja tugevust.

Puitaknad annavad majale iseloomu

Puitaknad ei ole lihtsalt esteetilised, vaid neil on oluline osa ka hoone kogu struktuuris. Nende funktsionaalsus ja tugevus on võtmetegurid, mis mõjutavad hoone terviklikkust ja vastupidavust. Aknad on looduslikult vastupidavad ilmastikumõjudele, kui neid hooldada korralikult. Aakende renoveerimine ja kvaliteetne hooldus tagavad, et need jäävad aastakümneteks kauniks ja tugevaks, hoides majapidamise turvalisena.

Puitakende ajalooline väärtus on hindamatu. Ajalooliste hoonete puhul on puitaknad tihti hoone ajastu ja stiili kandjad. Nende eriline viimistlus, detailid ja mõõtmed võivad rääkida loo minevikust, kandes endas mineviku elu- ja ehitusviisi. Akende renoveerimine ajaloolistes hoonetes on tundlik protsess, kus säilitatakse originaalseid detaile ja omadusi, et säilitada hoone autentsus ja ajalooline väärtus. Renoveeritud aknad ja –uksed toovad majale tagasi selle algse võlu.

Puitakende energiatõhusus

Puitakende valikul on oluline arvestada mitmete aspektidega. Esiteks, akende stiil peaks harmoneeruma hoone üldise välimusega. Võib olla romantiline akendega tudor-stiilis maja või kaasaegne minimalistlik maja, kus puitaknad lisavad naturaalset kontrasti. Teiseks, akende funktsionaalsus määrab, kuidas need hoone struktuuriga suhestuvad. Avanevad aknad võimaldavad reguleerida õhuvoolu ja valgustust ning loovad ühenduse välismaailmaga.

Akende valimisel tuleks arvestada ka energiatõhususega. Tänapäeval on olemas puitaknad, mis on varustatud kaasaegsete isolatsioonimaterjalide ja tihenditega, mis vähendavad soojuskaotust ning aitavad hoida energiakulusid madalamal. Kvaliteetsed aknad suudavad säilitada sisetemperatuuri, mis omakorda mõjutab energiatarvet ja keskkonnasõbralikkust.

Puitaknad ja turvalisus

Puitakendel on ka praktiline mõõde – need pakuvad maja elanikele mugavust ja turvalisust. Kvaliteetsed aknad on varustatud tugevate lukkude ja turvameetmetega, mis tagavad kodu turvalisuse. Samuti on puitaknad efektiivsed müra summutajad, luues rahuliku keskkonna ka kiire liiklusega piirkondades.

Puitakendel on ajatu ilu, mis ei vanane kunagi moest. Nad on vastupidavad ja funktsionaalsed, andes samal ajal hoonele iseloomu ja soojust. Puitakende renoveerimine on investeering, mis suurendab kogu hoone väärtust ja muudab selle atraktiivsemaks nii omanikele kui ka võimalikele ostjatele. Need aknad ei ole lihtsalt aknad, vaid elamus, mis ühendab looduse ja kodu. Seega, kui mõtlete akende vahetamise või renoveerimise peale, ärge unustage puitakende võlujõudu, mis võib muuta teie kodu tõeliseks pühakojaks looduse keskel.

Kuidas valmib uus aken?

  • Mõõtmine ja kavandamine – Valmistame, kas juba valmis projektile või projekti kavandi järgi akna ideekavandi.
  • Akna valmimine – Aken valmistatakse Pumeko spetsialistide käte all.
  • Paigaldus – Peale akna valmistamist teostame paigalduse ja anname garantii 2 aastat.
  • Järelhooldus

Akende galerii